Sony K43S20M2 | Bravia 2 II 43" TV - LED - 4K Ultra HD - HDR - Google TV
SKU: K43S20M2
The Sony BRAVIA 2 II 43" TV delivers a quality viewing experience with its X1 processor that optimizes images for detailed 4K rendering and vibrant colors.
- 4K X1 processor for intelligent image enhancement.
- 4K Ultra-HD resolution for exceptional detail.
- HDR for extended dynamic range.
- Google TV for easy access to streaming content.
- Available for pre-order.
Features
Brand Sony
Product series Bravia 2 II
Image format 4K
Bluetooth Bluetooth 4.2
Ethernet Yes
VESA Standard 200 x 200 mm
Image
Screen size 43"
Standard refresh rate 60 Hz
Audio
Audio Formats Dolby Audio, Dolby Atmos, DTS Digital Surround
Output power 10 W + 10 W
Information Technology
Processor type 4K X1 processor
Inputs / outputs
USB 2 (side)
Other
Packaging weight 11.0 kg
Dimensions with stand 37.25" x 24.75" x 10.12" Dimensions
Package dimensions 40.88" x 26.25" x 5.88" x 5.88" x 5.88" x 5.88".
HDMI Input 4 (4 sides)
HDR (high dynamic range) Compatible with HDR10, HLG, DolbyVision
Composite video input Hybrid with S-Centre x1 speaker input (side, mini plug)
AirPlay Yes
Dimensions without stand 37.75" x 22.5" x 3.12" Dimensions