LG 32LR655BPUA | 32" Television - HD - LED - LR60 Series - HDR - Smart WebOS - 60 Hz native - Processor IA a5 Gen6 - Black
SKU: 32LR655BPUA
Original price
- Native 60Hz refresh rate.
- Standard remote control.
- IA a5 Gen6 processor.
- ThinQ, webOS Smart TV.
Features
Brand LG
Bluetooth Yes 5.0
Ethernet 1 entry
Features Compatible with USB cameras.
VESA Standard 200 x 200
Image
Image processor a5 AI Processor Gen6
Display format HD
Screen size 43"
Standard refresh rate 60 Hz native
Audio
Compatible with virtual assistant Alexa and Google Assistant (Requires LG Magic remote control)
Number of channels 2.0 channels
Inputs / outputs
USB 1 (side) (v2.0)
Other
HDMI Input 2 (supports eARC (HDMI 2))
HDR (high dynamic range) Active HDR
Remote control Standard remote control
Wi-Fi Yes (Wi-Fi 5)
Audio output 10W