LG StanbyME - 27ART10AKPL | 27" LED Smart TV - 4K FHD - On Stand - Wireless - Touch Screen - Full Rotation - Built-in Battery
SKU: 27ART10AKPL
Original price
LG StanbyME Smart TV
27" - LED - 4K FHD - a7 Gen4 processor - 60Hz native - Up to 3 hours battery life - Wi-Fi - NFC - Room to Room Share - On stand with 5 wheels hidden in the base - Wireless - Touchscreen - Full rotation - Built-in battery - Magic Remote control
Features
Brand LG
Streaming Service Yes
Loudspeaker 2.0 channels
IP control Yes
Image
Image processor a7 Gen4 Processor
Display resolution 1920 x 1080
Screen size 27"
Standard refresh rate 60 Hz
Compatibility
Connectivity Wireless
Dimensions
Weight without support 10.6 lbs.
Other
Packaging weight 50.7 lbs.
Dimensions with stand 24.4" x 49.8" (Max) / 41.9" (Min) x 15.6"
Package dimensions 49.8" x 8.1" x 22.8"
HDMI Input 1
Weight with stand 38.6 lbs.
HDMI-CEC Yes
Tactile Yes
Dimensions without stand 24.4" x 14.2" x 1.2".