Samsung UN27LSM7FAXXZC | 27" Portable TV
SKU: UN27LSM7FAXXZC
Original price
• Detachable screen with integrated handle and fold-out stand.
• Built-in battery with 3 hours of battery life for cordless use.
• QHD resolution with NQ4 AI Gen2 processor and 120Hz.
• Responsive touchscreen with smartphone mirroring.
• Dolby Atmos with OTS Lite and Q-Symphony compatible.
• Samsung Daily+, Art Store, and smart home control.
• 120Hz gaming mode with ALLM and Super Ultra Wide View.
• Casters for easy movement around the room
Features
Brand Samsung
Bluetooth BT 5.3
Image
Screen size 27"
Standard refresh rate 120 Hz
Audio
RMS output power 10 W
Inputs / outputs
HDMI 2
USB 2
Dimensions
Weight without support 5.3kg
Other
Packaging weight 30.6kg
Dimensions with stand 628.3 x 1272.3 x 409.0 mm
Package dimensions 1234 x 174 x 525 mm