LG 43UA7700PUB | 43" Television - 4K Ultra HD - LED - UA7700 Series - HDR - Smart WebOS - 60 Hz native - IA a7 Gen8 4K Processor - Black
SKU: 43UA7700PUB
- 4K UHD screen with HDR10 and HLG processing.
- a7 AI Gen8 processor with intelligent upscaling.
- Sound a7 AI Sound Pro (9.1.2-channel simulation).
- Game Dashboard for a better gaming experience.
- webOS 25 is easy to use.
- Integrated Wi-Fi 5 and Bluetooth 5.1.
- Standard remote control.
Features
Brand LG
Product series UA7900Y
Image format 4K
Bluetooth Yes, 5.1
Ethernet 1 entry
Features Compatible with USB cameras.
VESA Standard 200 x 200
Image
Image processor a7 AI Processor Gen8
Screen size 43"
Standard refresh rate 60 Hz native
Audio
Number of channels 2.0 channels
Inputs / outputs
USB 1 (side) (v2.0)
Other
Packaging weight 11.5 kg / 25.4 lb
Package dimensions 1075 x 660 x 142
HDMI Input 3
HDR (high dynamic range) Active HDR
Remote control Standard remote control
Wi-Fi Yes (Wi-Fi 5)
Audio output 20W